ASE Taşıma Senedi Nedir?

Konşimento, ASE Express ile yaptığınız her bir gönderi için doldurulmalıdır – konşimento gönderilerinizin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.

Bir konşimentoyu en doğru, uygun maliyetle ve en hızlı şekilde tanzim edebilmeniz  için, size Online İşlemlerden yapmanızı öneririz.

 

(Taşıma Senedi) Konşimento neden gereklidir?

  • Konşimento ASE’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verir.
  • Size sunduğumuz hizmetlerin koşul ve şartları hakkında bilgilendirir.Bu bilgiler sorumluluklarımızın sınırlandığı ve bazı durumlarda sorumluluklarımızın dışında kalan durumların oluşabileceği hakkında bilgi verdiğinden dikkatli bir şekilde okumanız son derece önemlidir. 
  • Siz Müşterilerimize WEB üzerinden gönderinizi takip etmek için kullanacağınız özel bir konşimento numarası sağlar.
  • Gümrüğe gönderinizin içeriği hakkında bilgi vererek gönderinizin gümrük işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını ve zaman kaybetmeden son teslimat noktasına ulaşmasını sağlar.

Online İşlem yaparken, konşimentoyu doğru bir şekilde tanzim edebilmeniz amacıyla gerekli adımlarda size Rehberlik edeceğiz.