ASE, her boyuttaki yurtdışı gönderilerini, sunduğu farklı hizmetler ile, adresten adrese teslim edebilen bölge uzmanı bir hızlı ulaştırma ağıdır. İstanbul'u bir dağıtım ve aktarma merkezi olarak kullanan, uzman olduğu ülkelere her gün direkt çıkışlar ile ulaşan, sektöründeki Türkiye merkezli ilk ve tek markadır. 

1992 yılında “Türkiye’deki ilk ve tek Uluslararası Hızlı Hava Taşıma ve Teslim Sistemini" oluşturma vizyonu ile kurulmuştur.

ASE ASYA AFRIKA HIZLI LOJİSTİK SİSTEMLERİ A.Ş. Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra ortaya çıkan yeni coğrafyada Orta Asya ve Kafkasya’nın Türkiye ve dünya ekonomisi açısından öneminden hareketle öncelikle bu bölgede örgütlenerek, uzmanlaşmıştır. Sunduğu güvenli ve hızlı hizmet sayesinde Türkiye ve diğer ülkelerin bu bölge ile arasındaki ticari ilişkilerinin gelişmesine olanak sağlamıştır. Bugün de bölgedeki rakiplerinden daha kaliteli, hızlı ve özelleştirilmiş hizmet sağlayarak uluslararası ihracatçıların, yatırımcıların ve hizmet sağlayıcıların öncelikle tercih ettiği marka olmayı sürdürmektedir.

Ayrıca, hızla gelişen sınır ötesi e-ticaret pazarında Türkiye’nin e-ihracat potansiyelini görerek bu pazarda da öncü olma ve farklılık yaratma alışkanlığını sürdürmüştür.

ALMATI, AŞKABAT, BAKÜ, BİŞKEK, DUŞANBE TAŞKENT, TİFLİS, gibi kentlerde kendi şirket ve ofislerinde faaliyet göstererek fark yaratan ASE, bir sonraki aşamada kendini Türkiye'nin komşu ülkeleri ile ticaretine zaman kazandırmak ve kazandığı tecrübesini yeni bölgelere taşımak amacıyla ile direkt ulaşım ağını genişletmiştir. Son yıllarda hızlı hava ve kurye taşımacılığının yanı sıra tecrübesini ve kalite anlayışını artan talep ve gelişen ulaşım şartları doğrultusunda total hızlı lojistik hizmetler sunarak ASE EXPRESS LOGISTICS markası ile de karayolu, denizyolu ve özel proje taşımalarına da ağırlık veren ASE, sektöründe özerkliğini ve hizmet farklılığını korumayı bilmiştir.

Bugün de aynı vizyon ile Türkiye ve Dünya ekonomisinin geleceği olarak bakılan yeni pazarlar ve bölgelere yatırım yapmakta tereddüt etmeyen ASE, önümüzdeki on yılda da AFRİKA kıtasında örgütlenmeyi ve güvenilir bir hızlı teslim ağı kurmayı planlamaktadır.

E-broşür için tıklayın